V sredo, 24. aprila, smo si z učenci od 1. do 5. razreda ogledali baletno predstavo Mala morska deklica v izvedbi baletnega oddelka Glasbene šole Lendava. Predstava je bila v Gledališki in koncertni dvorani v Lendavi.

Iz zgodbe smo izvedeli, da je mala morska deklica opazovala male ribice, igrive morske zvezde, graciozne morske deklice, čudovite korale, biserne školjke, poskočne rakce, nevarne pirate in druga morska bitja, ki se brezskrbno gibajo in plešejo. Tudi sama si je želela zaplesati, vendar ji tega starša nista dovolila. Dobre vile so ji naposled le izpolnile željo, ji pričarale noge in jo naučile zaplesati. Med plesom so jo obdale hudobne hobotnice, pred katerimi jo je rešil princ, s katerim sta se zaljubila in skupaj zaživela.