Čebele so majhne živalce, ki živijo z nami. Na naši šoli smo jih te dni spoznavali prav od blizu, saj smo imeli na hodniku šole opazovalni panj.

Ugotovili smo, da čebele delavke ves dan pridno delajo in da so čebelarji matico letos obarvali rdeče. Ugotovili smo tudi, da čebele niso rumeno-črne ampak sivo-rjave. Mogoče zato, ker pripadajo vrsti Kranjska sivka. Gre za eno najbolj priljubljenih vrst čebel, ki ima v Sloveniji dolgo zgodovino in pomembno vlogo pri opraševanju rastlin ter proizvodnji medu in drugih čebeljih proizvodov. Male čebele torej opravljajo veliko delo, zato jih moramo spoštovati in ohranjati.

Ob svetovnem dnevu čebel, ki bo to soboto, mogoče ne bomo imeli priložnosti kakšno srečati na travniku ali obiskati bližnjega čebelarja. Mogoče pa lahko preberemo kakšno knjigo iz zbirke Čebelice. Tudi to bo zanimivo.