Mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL – International Association of School Librarianship) je tudi letos povabilo k praznovanju in promociji šolskih knjižnic s praznovanjem meseca šolskih knjižnic.

V slovenskem prostoru ga tradicionalno koordinira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije. S praznovanjem želimo opozoriti na delo šolskih knjižnic, izpostaviti njihov pomen pri pridobivanju in povezovanju znanja, omogočanju empatije, razvijanju domišljije ter vzpostavitvi pozitivnega odnosa do knjižnic in branja.

Letošnji slogan se glasi: šolske knjižnice povezujejo skupnost.

Na naši šoli smo se letos povezali z učenci 4. in 5. razreda pri pouku likovne umetnosti. Učenci so si izbrali različne knjižne junake in jih mojstrsko upodobili.

T. Volmut